Yorgan Yıkama

Çorum Detay Halı Yıkama olarak evlerimizde kullanmakta olduğunuz yorganlar aslında vücudumuzun sık sık temas ettiği ev tekstili ürünlerdir. Siz değerli müşterilerimiz yorganın temizliğine yeterince önem veriyor musunuz?

Evdeki yorganlarınızın nerede nasıl yıkandığına dikkat ediyor musunuz.?

Çorum Detay Halı Yıkama Fabrikasında yorganlarınız için adresinize gelerek servis elemanlarımız tarafından alınır.Yorganlarınıza müdahale etmeden önce ön yıkama,ana yıkama,son yıkama,durulama ve sıkma işlemlerinden geçmektedir.

Daha sonra ürününüz kurutma odalarında kurutulduktan sonra paketlenerek evinize teslim edilir.

Yün Yorgan Yıkama

Yün yorgan yıkamadan yorgandaki lekelerin ve kirlerin temizlenmesi ne kadar önemli ise bakteriyel temizliklerinin yapılması da o kadar önemlidir.

Yorgan yıkama işi halı yıkama işi gibi değildir.Yorgan yıkamada özel cihazlar kullanılmaktadır.

Yorgan Yıkama Aşamaları:

Yorgan Yıkama makinemizin dokunmatik panelinde ürüne uygun program seçilir ve start düğmesine basılır.

1.Kısım : Ön Yıkama; Otomatik Yorgan Yıkama makinemizde ön yıkama dediğimiz işlem otomatik olarak 150 litre su alır yorgan veya battaniyeleri yaklaşık 20 dakika deterjansız yıkar ve kaba kirleri alır ve suyu boşaltır.
2. Kısım: Ana Yıkama; bu aşamada makinemiz 150 litre suyu çeker ve suyun ısı derecesini programda seçtiğimiz ürüne göre ısıtır ve deterjanı otomatik olarak alır yıkamaya başlar yaklaşık bu işlem 45 dakika devam eder ve sonrasında suyu boşaltır.
3. Kısım : Durulama; yorgan veya battaniyeler  durulama aşamasında deterjan veya köpük kalmaması amacı ile yaklaşık 25 dakika durulama işlemi devam eder.
4. Kısım : Sıkma; sıkma işlemi bütün ürünlerin yıkama sonrası olmazsa olmazıdır. Evlerimizde yıkanan çamaşırlar dahi son aşamada sıkılır yorgan ve battaniyelerde tıpkı evlerimizde kulandığımız çamaşır makineleri gibi son aşamada sıkma işlemi yapar ve %90 oranında suyunu atar %10 nem kalır.
Sonrasında kapalı kurutma odalarında kurutulur.