Halı Yıkama

Çorumda Halı yıkamada uzman bir ekip ile Makine, El dokuma, Çin, İpek halılarınız ve kilimleriniz evinizden ücretsiz servisimiz ile alınarak fabrikamızda memnuniyet garantisi altında yıkanmaktadır. Yılların verdiği tecrübe ve hizmet politikamız doğrultusunda en iyi ve en kaliteli hizmeti, en uygun fiyatlarla sizlere sunmaktayız.

Çorum Detay Halı Yıkama halılarınızın maddi ve manevi değerlerine Detay Halı Yıkama Fabrikası olarak öncelikle saygı duymaktadır. Bununla birlikte en kaliteli hizmeti siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

Elinizde bulunan halıların cinsine göre sınıflandırma yapmaktayız. Halının cinsine göre farklı yıkama metodu uygulamaktayız. Her halı cinsinin kendine ait özellikleri bulunmaktadır. Bu değerli halıların değerinin yitirtilmemesi için en ince ayrıntısına kadar incelenir ve yıkama işlemine alınır.

Makine, Shaggy, Isparta, Bünyan, Hereke, Ladik, İran, Afgan, Yörük, Hint, Nepal, Çin, İpek, Antika halılarınız ve kilimleriniz mikroplardan, kirden ve lekelerden arındırılarak, aldığınız ilk günkü yeniliğe ve parlaklığa kavuşturulur.

Halılarınız evinizden ücretsiz servisimiz ile alınırken kaç adet halı alındığına dair, personelimiz imzalı müşteri fişi takdim edilir. Daha sonra halılarınız teker teker numaralandırılır, etiketlendirilir ve her halı cinsine göre kayıt altına alınır. Fabrikamıza ulaşan halılarınız kirli halı bölmesine alınarak yıkama aşamasına başlanır. Halı yıkamanın temel aşamaları toz alma, yıkama, durulama, sıkma, kurutma, kalite kontrol ve paketlemedir. Bu aşamalar halının cinsine göre ufak farklılıklar gösterebilir.

Detay Halı Yıkama Fabrikamızda halılarınız yıkama işleminin hemen ardından kurutmaya alınırlar. Halılar yıkamadan sonra hemen kurumaya alınmalı, nemli şekilde fazla bekletilmemelidir.Nemli şekilde bekletilen halılarda bakteri oluşur ve sağlık açısından bu çok sakıncalıdır. Detay Halı Yıkama tesisimizde halıların kurutulması için özel alanlar bulunmaktadır. Halıların hemen kurumaya alınmasının sebebi, uzun süre ıslak veya nemli şekilde bekletilen halıların kokuşmaya başlamasındandır. Kış mevsimlerinde uygun olmayan hava şartlarında halı kurutma işlemleri, özel olarak hazırlanan halı kurutma odalarında yapılırlar. Bu halı kurutma odaları brülörle sıcak hava üflenmek sureti ile ısıtılırlar.